Náhodné foto
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] Sky diving nad Aucklandem
Říjen 21st, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Severní ostrov
Tagy: , ,

Nový Zéland, země, kde se skáče téměř odkudkoli, hlavně aby to bylo co nejvýš! My zkusili skydiving nad největším městem Zélandu - Auckland .

Google maps - Nový Zéland

Už jsme stihli projít centrem Aucklandu a také se podívat na 328 metrů vysokou věž Sky Tower. A tím se pomalu dostávám k představení prvních zde rozšířených adrenalinových aktivit – skákání odkudkoli dolů a pokud možno co nejrychleji. Ať už ze Sky Tower, z nepřehlédnutelného mostu Harbour Bridge, nebo třeba z letadla. Nabídek a možností kde, s kým a jak si skočit je tu opravdu spousty.

Nový Zéland - Auckland: umění
Nový Zéland - Auckland: Botanická zahrada

My se pro začátek rozhodli vyzkoušet tandemový Sky Diving – skok volným pádem z letadla. „Vzhledem k tomu, že jsem měl ten den narozeniny“, říká Tomáš „volba kdo půjde byla snadná. Při výběru výšky seskoku buď ze 7500 stop nebo 12000 stop (4 km) jsem dal přednost vyšší variantě a tak jsem si užil 40 vteřin volného pádu (asi 3 km) rychlostí cca 200 km/hod a 5 minut vyhlídkového letu na padáku na zbývajícím kilometru. Rozhodně zajímavá zkušenost, největší adrenalin byl sednout na hranu dveří letadla. Samotný let jsem si maximálně užíval.“

Nový Zéland - Auckland: Sky diving


Nakonec jsme skydiving zhodnotili tak, že být celý den v nepřístupném kaňonu na těžké řece je psychicky i fyzicky podstatně náročnější a intenzivnější. Seskok jsme také natočili a to rovnou třemi kamerami, v první videoreportáži tedy krátká ukázka rozhodně chybět nebude.

Nový Zéland - Auckland: Letiště ParakaiDalší den jsme měli na programu natáčení materiálů a rozhovorů pro reportáž o studiu a práci na Novém Zélandu.

Ve chvíli, kdy vy čtete tuto zprávu, my dost možná spíme, máme tu totiž přesně o 12 hodin víc než vy v ČR. Tak se mějte krásně, my se zas brzy ozveme.

Text a foto: H2Omaniaks production

leden 2009


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • auckland
 • Kaituna
 • muriwai
 • Wellington
 • sky diving
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...