Náhodné foto
  Jedno z našich bydlení
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] První zážitky, přílet do Aucklandu a řízení napravo
Říjen 21st, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Severní ostrov
Tagy:

Projekt Nový Zéland očima kajakářů již je v plném proudu a my se vám poprvé hlásíme od protinožců. První „adrenalin“ jsme si trochu neplánovaně užili už na letišti v Mnichově při odbavení.

Google maps - Nový Zéland

Letiště na Novém Zélandu - Auckland


Byl problém s kajaky a nadváhou. Vše nakonec vyřešil náš podpůrný tým v ČR skládající se z pana Tykala (z agentury zajišťující studijní pobyty na NZ a v Austrálii) a českého zastoupení korejské letecké společnosti, za což jim moc děkujeme.

Nový Zéland - Auckland: Věž Sky Tower

Po 3 hodinách telefonování a řešení jsme úspěšně prošli odbavením a vážením a naplno si začali užívat emoce a pocit, že už naší akci nemůže nic zastavit. Po 30 hodinách v letadle a po přistání v Aucklandu nás ještě čekala Zélandská imigrační kontrola na základě vyplněných dotazníků a doplňujících otázek úředníka (viz O Zélandu - info o vízech) U bio-kontroly se celní správě nepozdávalo naše jediné balení plátkového sýra, zbylou vodu z posledního zájezdu v jednom z kajaků nechali naštěstí bez povšimnutí.

Další den jsme si postupně zvykali na „volant na  špatné straně“ a ježdění na silnicích vlevo. Prostě komplet vše je opačně. Na křižovatkách pak pouštíme stěrače místo blinkrů, protože i páčky jsou prohozené. Alespoň, že nemusíme řadit levou rukou – máme automatickou převodovku…

Nový Zéland - Auckland
Nový Zéland - Auckland: Harbour Bridge

I samotná chůze přes přechod je velmi nebezpečná – většinou se automaticky nejdřív podíváme doleva.

Nový Zéland - Auckland: Centrum města
leden 2009


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • muriwai
 • Wellington
 • Kaituna
 • auckland
 • sky diving
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...