Náhodné foto
  Akvárko v Pictonu
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] Devátá nejstarší loď světa Edwin Fox v Pictonu
Květen 5th, 2013 Rubrika Jednotlivá místa, Jižní ostrov
Tagy: ,

Po přistání na Jižním ostrově ve městečku Picton jsme neodolali a navštívili muzeum věnované historické fregatě Edvin Fox.

Tato úctyhodná prababička plachetnic, jež byla vyrobena z týkového dřeva v roce 1853 v Indii, drží hned několik nej. Jedná se totiž o 9. nejstarší loď vůbec a zároveň nejstarší obchodní loď na světě, která byla ve své době pojišťovnami hodnocena jako nejvíce bezpečná.

Aby tento devítiset tunový drobeček mohl vůbec vyrazit na moře, musel být naložen minimálně čtyřmi sty tunami nákladu, jinak hrozilo jeho převržení. Maximálně uvezl tisíc tun a k tomu 300 lidí. Cestu, kterou jsme my urazili  letadlem za 30 hodin tato loď zvládla za dlouhé 3 měsíce. Na lodích tohoto typu dorazili předci 80% současných Novozelanďanů.

Další info, ale i samotnou loď si můžete zblízka prohlédnout právě v tomto museu. V malém kinosále pak můžete zkouknout dokument o této fregatě.

Text a foto: H2Omaniaks production
únor 2009


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • Kaituna
 • sky diving
 • muriwai
 • Wellington
 • auckland
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...