Náhodné foto
  U propasti - opravdu byla hluboká, na fotce to bohužel moc nevypadá
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] TZ Projekt “Nový Zéland očima kajakářů 2009″: 3 – Konečně na vodě
Květen 5th, 2013 Rubrika Zážitky z cest, Severní ostrov
Tagy: none

Od naší poslední zprávy uběhl teprve týden, nicméně zážitků a novinek je až dost. Minule zpráva končila skydivingem a plánem točit reportáž o studiu na NZ.

Nový Zéland - Auckland: Letiště Parakai


Surfování na moři
Den po té jsme vyrazili na pláž západního pobřeží stále nedaleko Aucklandu. Za prvé jsme měli v plánu navštívit park Muriwai s ptáky Tereji (v podstatě takový racek) a případně zaserfovat na vlnách.

Nový Zéland - Muriwai beach: TerejovéPo příjezdu na úžasně vyhřátou písečnou pláž jsme se dozvěděli od místního záchranáře Pamela Andrsoně, že vlny jsou o něco větší než normálně, nicméně stále ještě relativně bezpečné. Okamžitě jsme změnili plány a natěšení začali chystat kajaky, dokud bylo dobré světlo na točení. Nejlepší kousky vln mohly mít tak 3 metry, každopádně když se nám ta masa bílé pěny opřela do lodě, získali jsme neuvěřitelnou rychlost a maximálně si to užívali. Taky jsme opět protáhli naší kamerku na helmu. Jediné, co nebylo úplně příjemné, bylo věčné štípání očí od mořské soli.

Nový Zéland - Muriwai beach: Surfing


Na západním pobřeží nehrozí serfařům ani plavcům téměř žádná nebezpečí. Žraloci, medůzy ani jiný nebezpečný potvory zde nejsou. Pouze je třeba dávat pozor na silné mořské proudy tekoucí v určitých místech pobřeží směrem od pevniny.

Cesta na východ
Tímto jsme ukončili pobyt v okolí Aucklandu a vyrazili východním směrem na poloostrov Coromandel. Nezpevněné prašné cesty nás vedly exotickou krajinou  s nezvykle vysokýma stromovýma kapradinama, kolem vzácných obřích stromů nazývaných Maory „Kauri“, až k unikátní pláži Hot Water Beach. Jak název napovídá, jsou zde termální prameny, ale každý se k nim musí nejprve pískem prohrabat.

Nový Zéland - Coromandel: Cathedral Cove


Mount Manganui – sopka a závody
Naší další větší zastávkou bylo městečko u moře a stejnojmenná dávno vyhaslá sopka Mount Manganui. V plánu jsme měli samozřejmě výlet na sopku, nicméně pro změnu se naše plány velmi rychle pozměnily. A to kvůli dění na místní pláži. Jednou za čtrnáct dní se tu konají plážové závody záchranářů.

Nový Zéland - Mount Maunganui: Plážové závody záchranářů


Celá akce byla poměrně veliká, skládala se hned z několika atraktivních disciplín – jízda na surfu, na speciální veslici, na kánoi (připomínající katamarán), na kajaku, plavání a běh po pláži. Nicméně, na sopku jsme se také podívali. Bohužel zde již téměř nic sopečnou činnost nepřipomínalo. Byl to v
podstatě obyčejný zarostlý kopec se spoustou zeleně, palem a kapradí.

Řeka Kaituna a oblast Rotorua
Přesně po týdnu pobytu a cestování jsme dojeli k řece Kaituna – u města a jezera Rotorua. Mezi vodáky je celkem známá tím, že místní jí jezdí podobně jako my v ČR slalomové kanály. Akorát že slalomový kanál je zde pouze v horní části, ve spodní čeká několik krásných a fotogenických skoků včetně sedmimetrového vodopádu a freestylového válce.

Nový Zéland - Rotorua: Řeka Kaituna


Na Kaituně se i komerčně raftuje a hydrospeeduje, údajně je to nejvyšší vodopád ježděný na raftu s klienty. Ten den jsme Kaitunu sjeli třikrát, nadšení krásnou divokou a neuvěřitelně teplou vodou. První jízdu jsme se svezli s pádlery z Irska, kteří řeku už znali. Další jsme jeli také společně a třetí jízdu jsme blbnuli s kamerama a natáčením. Naprostá fantazie a pocit, že jsme v ráji, nás stále nějak neopouští, takovou řeku mít doma za barákem…

Wai-o-tapu
Kousek od Kaituny jsme navštívili také park s termálními a sirnými prameny, kde mimo jiné je spousty bublajících a barevných jezírek (a všudy přítomný smrad zkažených vajec).

Nový Zéland - Rotorua: Wai-o-tapu termální prameny


Nejvýraznější bylo pojmenované „Devil´s bath“, mělo výrazně zelenou barvu. A konečně jsme viděli živého ptáka Kiwi! Je větší, než jsme čekali, přibližně jako slepice, případně větší. Ale je to noční tvor, my ho viděli v tzv „nočním domě“ v jedné kiwi rezervaci, takže fotky nemáme, možná bude vidět ve videu..

Nový Zéland - Rotorua: Wai-o-tapu termální prameny


Tak se mějte krásně a až zase někde ulovíme připojení k internetu, pošleme další zprávu! Další informace, fotografie a zprávy ze Zélandu najdete na www.zeland.h2omaniaks.com nebo je můžete slyšet na rádiu Beat v rubrice „Netradiční sporty“ vysílané denně v 8:20 a 10:30 h.

Text a foto: H2Omaniaks production


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • Wellington
 • sky diving
 • Kaituna
 • auckland
 • muriwai
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...