Náhodné foto
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] Národní park Te Urewera a jezero Waikareiti
Říjen 27th, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Jednotlivá místa, Severní ostrov
Tagy: , ,

V parku Te urewera jsme si dali tůru ke krásnému jezeru Waikareiti. Je zde spousta možností i na vícedenní výlety, ale to si necháváme na jižní ostrov. Nemáme tolik času.

Google maps - Nový Zéland

Každopádně, park na Zélandě neznamená to samé jako park v ČR. Mimo cesty zde v podstatě není možné chodit, kvůli hustému a neprostupnému porostu (kapradí, stromy, křoviny, a ještě jednou kapradí – po kolena, ale i několik metrů nad hlavu). A signál mobilu? Ten byste tu hledali marně. Prostě paráda!

Nový Zéland - Národní park Te Urewera: K jezeru Waikareiti


Je to největší park severního ostrova a snad čtvrtý největší na Zélandě a trek k jezeru rozhodně stojí zato. Příjemný osvěžení je pak vykoupání se v jezeře před cestou zpět. I v případě jednodenního treku se dá jít delší cestou k jezeru (v našem případě jsme šli asi 4 hodiny ostřejším tempem) a kratší a méně náročnou cestou potom zpět.

Nový Zéland - Národní park Te Urewera: K jezeru Waikareiti


V případě vícedenních treků je jen na vás, jak si výlet naplánujete. Všechny potřebné mapy a informace se dozvíte v infocentrech, která jsou na Zélandě všobecně hodně promakaná a kupovat si mapu v ČR v podstatě nemá smysl. Šťastnou cestu!

 Text a foto: H2Omaniaks production
  únor 2009
 


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • auckland
 • sky diving
 • Kaituna
 • Wellington
 • muriwai
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...