Náhodné foto
  Nový Zéland - East cape: Východ slunce
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] East Cape a povídání o Maorech
Říjen 26th, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Jednotlivá místa, Severní ostrov
Tagy: , ,

První zastávka nás čekala na místě zvaném East Cape, což je nejvýchodněji postavený maják na pevnině. Teoreticky to znamená, že zde můžete vidět východ slunce jako první na planetě.

Google maps - Nový Zéland

A takové prvenství jsme si nemohli nechat ujít. Vstali jsme ráno ve čtyři, sbalili kamery, stativy a foťáky a vyrazili po 700 schodech nahoru na kopec k majáku. (typ: určitě až tam přijedete, tak vás napadne, že by bylo super přespat nahoře u majáku - také nás to napadlo. Ale kromě zákazů to opravdu hlídají, takže je opravdu dobré dát na výstrahy, přespat v kempu a ráno si holt přivstat)

Nový Zéland - East Cape: MajákNahoru jsme dorazili ještě za tmy, rozložili techniku a po hlavě se vrhli do umění ;-) . Samotný východ slunce byl překvapivě dost podobný jiným, akorát jsme těsně nad obzorem měli ještě pár mraků.. Ale s majákem a hrou světel, jak slunce lezlo nad obzor, to rozhodně za vstávání stálo.

Nový Zéland - East cape: Východ slunceDále jsme měli měli domluvený rozhovor a natáčení s majitelem pozemků kolem majáku, Gingerem Walkerem. Je to starší pán, Maor – tedy jeden z původních obyvatel (resp. prvních) Zélandu. Dokázal neuvěřitelně zajímavě a dlouho povídat o Maorských dějinách, kultuře, životě i současnosti (Maorské kultuře zde věnujeme jeden spešl příspěvek)

Nový Zéland - East cape


Vzal nás na kopec nad svým statkem, ukázal, kde stály původní maorské domky a mimo jiné nás naučil jíst Cabbage tree. Je to taková palma, uloupne se z ní větev a její jádro chutná jako něco mezi kedlubnou a zelím.

Nový Zéland - Whakatane: Pohoda na pláži


Nakonec jsme s Gingerem a jeho rodinkou ještě posvačili a vydali jsme se dál po východním pobřeží dolů směrem k jižnímu ostrovu.

 Text a foto: H2Omaniaks production
  únor 2009 


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • Kaituna
 • Wellington
 • auckland
 • muriwai
 • sky diving
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...