Náhodné foto
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] Oblast Rotorua, řeka Kaituna a park Wai-o-tapu
Říjen 25th, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Jednotlivá místa, Severní ostrov
Tagy: , , ,

Přesně po týdnu pobytu a cestování jsme dojeli k řece Kaituna – u města a jezera Rotorua. Mezi vodáky je celkem známá tím, že místní jí jezdí podobně jako my v ČR slalomové kanály.

Google maps - Nový Zéland

Akorát že slalomový kanál je zde pouze v horní části, ve spodní čeká několik krásných a fotogenických skoků včetně sedmimetrového vodopádu a freestylového válce. Na Kaituně se i komerčně raftuje a hydrospeeduje, údajně je to nejvyšší vodopád ježděný na raftu s klienty.

Nový Zéland - Rotorua: Řeka Kaituna


Ten den jsme Kaitunu sjeli třikrát, nadšení krásnou divokou a neuvěřitelně teplou vodou. První jízdu jsme se svezli s pádlery z Irska, kteří řeku už znali. Další jsme jeli také společně a třetí jízdu jsme blbnuli s kamerama a natáčením. Naprostá fantazie a pocit, že jsme v ráji, nás stále nějak neopouští, takovou řeku mít doma za barákem…

Nový Zéland - H2Omaniaks


Kousek od Kaituny jsme navštívili také park Wai-o-tapu s termálními a sirnými prameny, kde mimo jiné je spousty bublajících a barevných jezírek (a všudy přítomný smrad zkažených vajec). Nejvýraznější bylo pojmenované „Devil´s bath“, mělo výrazně zelenou barvu.

Nový Zéland - Rotorua: Wai-o-tapu termální prameny
Nový Zéland - Rotorua: Wai-o-tapu termální prameny

Parků se sirnými prameny je tu hned více, liší se cenou vstupu, ale také nabídkou doprovodného programu, různých vystoupení a dokonce třeba i vyhlídkovým letem vrtůlníkem.

A konečně jsme viděli živého ptáka Kiwi! Je větší, než jsme čekali, přiližně jako slepice, případně větší. Ale je to noční tvor, my ho viděli v tzv „nočním domě“ v jedné kiwi rezervaci, takže fotky nemáme, možná bude vidět ve videu..

Tak se mějte krásně a až zase někde ulovíme připojení k internetu, pošleme další zprávu!

Text a foto: H2Omaniaks production
leden 2009 


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • auckland
 • Wellington
 • Kaituna
 • sky diving
 • muriwai
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...