Náhodné foto
  Nový Zéland - Wellington: Museum Te Papa - maroské domky
Naše další weby
  Tomáš Mähring rozjel "fotoweb" s možností objednat jeho nejlepší autorské fotografie jako fotoobrazy nebo pouze prohlédnout výběr jeho fotek z cest, samozřejmě včetně fotografií Nového Zélandu.
  Naše maniacká produkce má nový web s kompletní nabídkou jak natáčení videí a postprodukce, tak služeb týkajících se zvuku a nahrávání hudby, fotografie, grafiky a designu, tvorby webových stránek, překladů a tvorby titulků, ...
Rubriky
Podporujeme / Support
Počásko Wellington
[ # ] Napier, město v Art Deco stylu, nejlepší Fish & Chips na světě a Opossum muzeum
Říjen 28th, 2009 Rubrika Zážitky z cest, Jednotlivá místa, Severní ostrov
Tagy: , ,

Dále na jih na východním pobřeží severního ostrova se nachází město Napier. Na první pohled tu nic zvláštního asi nenajdete, ale když zapátráte v minulosti, dozvíte se, že v roce 1931 město srovnalo se zemí ničivé zemětřesení.

Google maps - Nový Zéland

Po této katastrofě město postavili celé znova, celé opět ve stylu Art Deco. Takováto města jsou na světě pouze dvě, ještě jedno je v USA – Maiami Beach.

Nový Zéland - Napier: Art Deco


No a také se o Napieru říká, že tu mají nejlepší Fisch & chips na světě (což je jídlo, které mají na Zélandě na každém rohu a je relativně levné). To samozřejmě taky nemohlo uniknout našemu testování. Poptali jsme se, kde že je ten vyhlášený fast food a zkusili na vlastní kůži, tedy žaludek, že to tak opravdu je.

Hladoví a s velkýma očima jsme si objednali menu v “large” verzi za 8,5 NZD (jeden Zélandský dolar je asi 11-12 kč, příplatek za large byl 0,5NZD). Jen Humpa si dal obyčejnou verzi. Dostal hromadu hranolků, smaženou rybu, grilovanou klobásu, salát z mořských potvor a pití.

No, já se Břehem jsme dostali totéž a navíc ještě jedna porce ryby a ještě větší kýbl hranolek než ten standartní. To jsme měli ten den k obědu, nicméně hranolky s rybou jsme ještě večeřeli a další den snídali. Fakt doporučuju nedávat si large verze (a to si myslim, že jím jinak celkem dost :o )

Nový Zéland - Napier: Opossum museum


Po oběde jsme ještě navštívili “Opossum museum”. Opossum, possum nebo také vačice, je na Zélandě nenáviděná a přemnožená asi tak jako v Praze potkan. Na jednoho obyvatele připadá cca 15 vačic, je jich celkem asi 70 milionů a každou noc sežerou 21 tisíc tun zeleně.

Nový Zéland: possum - opossum - vačice


Místní řidiči jsou schopní nabourat, jen aby vačici zažehlili do vozovky (je to noční tvor). Pár jsme jich už taky viděli, ale nezabili jsme zatím ani jednu. Proti potkanům je to celkem roztomilé zvířátko. Šijí se tu z jejich kožíšků také luxusní drahé svetry, rukavice, čepice, šály, kabáty, ponožky…

Text a foto: H2Omaniaks production
  únor 2009 
 


 
 

Související články:

 • Žádné související články
Zde pod textem můžete kouknout na trailer filmu

Nově na H2Omaniaks
BlueBoard.cz
Cestu 2010 podpořili
Extrémě odolné mobily - sleva na nákup zde. MEGAPIXEL.cz - Specialista na prodej fototechniky!
Stálí partneři
Mediální partneři
 • sky diving
 • Wellington
 • auckland
 • Kaituna
 • muriwai
 • konec tagů -->
  Kontakt
  H2Omaniaks, o.s.
  Czech Republic
  GSM: +420 724 144 493

  WEB: www.h2omaniaks.com
  ISSN: 1803-6295
  About H2Oteam
  Translate to


  More...